Clean Up the World 21. 3. 2016 - Obnova rybníčků v Ruprechtickém lesoparku

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Oslavte s námi jaro prací pro přírodu - 21.3.2016 - Ruprechtický cvičák a lesopark
Srdečně zveme na první jarní úklidivou akci a dobrovolníky i na dopoledne - budeme obnovovat původní protržené malé rybníčky pro čolky (ruční technikou) a každá ruka i nástroj se hodí, než se naplno probudí jaro a život na Ruprechtickém cvičáku.

ZO ČSOP Armillaria slaví 20 let od svého vzniku

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Armillaria vznikla v červenci roku 1996 a v tomto roce tedy slaví svých již 20 let činnosti, aktivit a projektů, z nichž některé realizujeme po celou tuto dlouhou dobu bez ohledu na přízeň či nepřízeň donátorů.

V rámci příprav na toto výročí  jsme pro vás připravili den otevřených dveří  v Ekocentru Armillaria (U Nisy 362/6, Liberec, 2. patro) ve čtvrtek 17. března 2016 od 10 do 16 hodin. Navazuje výroční členská schůze (16 – 17 hod.) a poté neformální setkání současných i bývalých členů, zaměstnanců, dobrovolníků a příznivců ČSOP Armillaria, které proběhne od 17 do ca 19 hodin.

 

Více informací Mgr. Květa Morávková, tel. 602 154 091

Setkání s nejlepšími ve sběru recyklovatelného odpadu – 22.2.2016

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

V roce 2015 proběhla soutěž ve sběru recyklovatelných materiálů z odpadů na 25 školách Liberecka a s nejlepšími sběrači a koordinátory jsme se znovu setkali v únoru letošního roku.  S dalšími partnery (SML, LK, Enroll, IQLandia aj.) jsme připravili setkání nejlepších účastníků a partnerů našeho dlouhodobého projektu ve sběru recyklovatelných odpadů s názvem Člověk přírodě – příroda člověku“. Cílem tohoto projektu je především praktická osvěta třídění recyklovatelného odpadu mezi ty nejmenší a jejich prostřednictvím i na jejich rodiče a prarodiče, a tedy i minimalizace vznikajících odpadů. Děti by se měly již od útlého věku učit, jak se chovat ekologicky, chránit přírodu, naši zemi a životní prostředí a učit se zodpovědnému spotřebitelskému chování. Zjistí tak, že třídění odpadů má smysl, může být i zábavné a budou v něm chtít pokračovat i po skončení soutěže.

Ukliďme svět - Ukliďme Česko

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Protože víc rukou víc uklidí, rozhodl se Spolek Ekosmák spojit síly s námi - Českým svazem ochránců přírody – dlouholetým organizátorem akce Ukliďme svět. Na začátku roku 2016 tak vznikla jediná úklidovka pod společným názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko.