Setkání s přírodou Císařského kamene

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

rozhledna Císařský kámen

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Císařského kamene, které proběhne v sobotu 21.6. od 14 hodin. Sraz účastníků u restaurace Mojžíšův pramen.

Komentovaná vycházka nám představí krásné přírodní území s Mlýnským potokem, tůňkami, nepřístupnými mokřady a suťovými lesy. V hospodářském lese si návštěvníci prohlédnou rybníček Malý Tajch a budou moci navštívit i o kousek výše krásně zrekonstruovanou rozhlednu Císařský kámen.

Setkání s přírodou Opičáku

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Aktuality

lokalita Opičák, Liberec

Připravili jsme pro vás Setkání s přírodou Opičáku, které proběhne v sobota 14.6. od 10 hodin. Sraz účastníků u vchodu do lokality. Informační tabule na ohradě u vstupní brány.

Komentovaná procházka po lesíku Opičák uprostřed Liberecké aglomerace. Prostor bývalé cihelny dnes tvoří unikátní pseudolužní porost. Některé stromy jsou přes sto let staré a pochází zřejmě ještě z původní zeleně areálu cihelny. Díky ptačí pozorovatelně se návštěvníci dostanou až do koruny stromů.

Den Země 2014

Napsal Šárka Vaškaninová Dne . Kategorie Aktuality

Dne 27.4.2014 se v Ruprechtickém cvičáku koná akce Clean Up the World společně s happeningem ke Dni Země. Akce začíná uklidem odpadků v Ruprechtickém cvičáku, poté se přemístí na louku u hřbitova, kde se začne občanský a kulturou prokládaný happening. Jako kulturní vložka zahraje kapela Pakáž. Připraveny jsou také hry a tvůrčí dílnička pro děti a rodiče. Zde budou k vidění zajímavosti z materiálů ekologických neziskovek. Vítány jsou hudební nástroje, bubínky, zpěv, dobrůtky na ohýnek a skládací stoličky.

Úklid Ruprechtického cvičáku a lesa kolem

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Aktuality

Den Země 2013 v Liberci

Zveme vás na úklid Ruprechtického cvičáku a lesa kolem, který se koná v neděli 21. dubna od 14:00 hodin.

Čeká nás úklid lokality od odpadků. Pytle zajištěny, pevné boty a rukavice je třeba vlastní. Účastníci budou mít zdarma občerstvení na navazující akci.

Chystáte se strávit Den Země s námi? Tak to vás bude zajímat určitě program na tento den.