Soutěž škol!! - recyklace odpadů z domácností

Napsal prosenxire -> https://vk.com/doc Dne . Kategorie Aktuality

Připomínáme soutěž ve sběru recyklovatelných materiálů pro všechny školy Libereckého kraje - díky podpoře Ekofondu města Liberec.
Informace a podmínky najdete v přiložených materiálech a sesbírané a vytříděné materiály je možno nahlásit do 15.12.2015 - požádat o odvoz naší technikou z jednotlivých škol - odvezeme do 15.1. nejpozději.
Nejlepší sběrači, ale i všechny zúčastněné školy budou odměněny zajímavými cenami.

Přivítejte prázdniny 30. června na nově zrekonstruované stezce ČSOP ve Veseckém údolí

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

Liberec; 17. června 2015: Český svaz ochránců přírody (ČSOP) představí dne 30. června veřejnosti naučnou stezku Vesecké údolí nedaleko Liberce, kterou kompletně zrekonstruoval v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě. Díky novému povalovému chodníku a několika mostkům je cesta opět bezpečná a byla navíc doplněna o nové informační panely s QR kódy.  Pro veřejnost je v rámci slavnostního otevření stezky připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Setkání s přírodou Veseckého údolí a Císařského kamene

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V rámci kampaně Setkání s přírodou jsme pro vás připravili tradiční Setkání s přírodou Veseckého údolí a Císařského kamene, které proběhne v neděli 21. 6. 2015 od 10:00 hodin. Sraz účastníků je na hrázi Veseckého rybníka (GPS N 50° 43.930, E 015° 04.713).

Připravená je komentovaná procházka po naučné stezce kolem Veseckého rybníka s následným výstupem (po části sousední NS) na Císařský kámen... Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Skauti z celé republiky pomáhali (nejen) Opičáku

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Aktuality

V Liberci se od 10. do 14. června sjelo přes tisíc skautů z celé republiky. Součástí bohatého programu byly i dobrovolnické aktivity. Jedním z míst, kde skauti a skautky přiložili ruce k dílu, byla i unikátní přírodní lokalita zvaná Opičák.

Celostátní setkání skautek a skautů ve věku 15 až 24 let (čili roverů a rangers) nazývané Obrok se letos uskutečnilo již po osmé. Součástí programu plného workshopů, setkávání, her a kulturních zážitků je i dobročinná práce pro místní komunity v duchu roverského hesla Sloužím! Vedle sociálních služeb, zoologické zahrady či města tak vyrazily stovky mladých lidí pomoci i místnímu pozemkovému spolku při Českém svazu ochránců přírody Armillaria s údržbou cenných přírodních lokalit.