Aktuální seznam publikací k prodeji

Napsal Tomáš Vintr Dne . Kategorie Armillaria

Nabízíme vám zajímavé, nejen regionální knihy, ale také mapy, časopisy, odborné publikace a metodické příručky často z produkce ČSOP či z produkce dalších ekologických organizací, které nejsou běžně na trhu.

V Ekocentru Armillaria si můžete publikace zakoupit, ale i zapůjčit. Navíc si můžete vybrat z celé řady informačních materiálů, které jsou volně k dispozici.

Přijmeme brigádníky, pomocníky, ...

Napsal Morávková Květa Dne . Kategorie Armillaria

Informace o pozici na (pomocné) práce v ochraně přírody

Nabízíme pracovní úvazek na 5 - 12 měsíců (doporučenka od úřadu práce výhodou pro uzavření hlavního pracovního poměru) nebo brigádu minimálně na 15 pracovních dní.

Minimální požadované vzdělání: základní

Plat: 70 - 90 Kč/hod. dle výkonu a druhu prací

Pracovní činnost: Práce v terénu na lučních a mokřadních lokalitách (sečení křovinořezem, hrabání) v okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. Prořezávky náletů apod.

Požadavky: Dobrý zdravotní stav, pracovní nasazení, vítaná praxe s křovinořezem či motorovou pilou.

 Organizace a kontakty: ZO ČSOP Armillaria Liberec, p. Morávková, tel.: 602 154 091, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Publikace k prodeji

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Armillaria

Publikace k prodeji

Nabízíme vám zajímavé, nejen regionální knihy, ale také mapy, časopisy, odborné publikace a metodické příručky často z naší produkce či z produkce dalších ekologických organizací, které nejsou běžně na trhu.

Publikace si můžete zakoupit přímo v našem Ekocentru  v po a stř (14:00 - 16:30) nebo vám je po předchozí e-mailové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) objednávce rádi zašleme poštou. Při platbě předem na náš účet 240 096 4713/2010 je poštovné a balné 70,- až 120,- Kč (podle váhy a aktuálního ceníku u České pošty). Při zaslání na dobírku je poštovné a balné 110,- až 150,- Kč (podle váhy a aktuálního ceníku dobírky u České pošty).

Aktuální seznam publikací naleznete zde.

Armillaria, informace o nás

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Armillaria

Květa Morávková, předsedkyně organizaceZákladní organizace Českého svazu ochránců přírody Armillaria byla založena v srpnu roku 1996. Naším posláním je přispívat k ochraně a ozdravění i zachování pestrosti a kvality přírody, krajiny a životního prostředí jako celku, zejména na území Libereckého kraje a jeho cenných lokalit.

Komplexní péče o přírodu

Péči o přírodu pojímáme komplexně. Na počátku této činnosti stojí ekologická výchova. Usilujeme, aby si lidé uvědomili energetickou i surovinovou zátěž i stav naší společnosti v souvislostech. Snažíme se o to, aby se na základě tohoto poznání sami a dobrovolně rozhodli postupně snižovat svou spotřebu, aby dávali přednost zboží a zejména potravinám ve vratných nebo alespoň v recyklovatelných obalech, aby separovali recyklovatelné složky domácího odpadu, aby pečovali o čistotu svého okolí…

Činnost ZO ČSOP Armillaria

Armillaria se stará o své zájmové či smluvně do péče získané lokality, pořáda akce pro veřejnost, řeší odborné problémy a projekty. Snažíme se i přispět ke vzájemnému pochopení mezi různými organizacemi, institucemi a veřejností. Zapojujeme se do komunikace s ministerstvem životního prostředí, s Libereckým krajem, Statutárním městem Liberec, s obcemi, s občany, s podnikatelskými subjekty a s dalšími neziskovými organizacemi. Řadu akcí sami iniciujeme nebo organizujeme.

Mezi další aktivity naší organizace a ekocentra patří:

  • mapování druhově vzácných lokalit a péče o louky
  • mapování invazních druhů a zajišťování jejich likvidace
  • pořádání seminářů, konferencí, přednášek, výstav a besed
  • publikování, práce s médii a účast ve správních řízeních
  • konzultační a poradenská činnost občanům, městu, obcím a dalším neziskovým organizacím

Tuto činnost v celé šíři můžeme realizovat díky finanční, mediální i materiální podpoře ze strany našich partnerů a donátorů, díky morální podpoře široké veřejnosti i významných představitelů veřejného života a v neposlední řadě i díky podpoře vlastních členů a jejich rodin.

Všem uvedeným  partnerům a sponzorům děkujeme a doufám, že i nadále udržíme činnost naší organizace v dostatečném rozsahu a pestrosti, ačkoli je čím dál těžší ufinancovat zaměstnance a dobrovolníků s dostatkem volného času také nikdy není nadbyteki.

Mgr. Květa Morávková - předsedkyně ZO

Další články...