IQ park

Napsal Šárka Vaškaninová Dne . Kategorie Recyklace odpadů

Dne 15.11.2013 se konala motivační akce pro děti ze zákjladních škol jako odměna za nasbíraný recyklovatelný odpad.

Za nasbíraný odpad byly odměněnny zajímavými cenami a volným vstupem do Babylonského IQ parku.

 

Den v IQ Parku Liberec Babylon

Napsal Šárka Vaškaninová Dne . Kategorie Recyklace odpadů

Den v IQ Parku Liberec Babylon

ZO ČSOP Armillaria pořádá motivační a odměňovací den v IQ parku Babylon. Cílem akce je odměnit děti za sběr recyklovatelných odpadů a motivovat je k recyklaci každodenních plastových i kovových obalů  odpadů.

Děti dostanou spoustu zajímavých cen a volný vstup do již zmíňeného IQ parku. Ceny za sběr bude předávat náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

Bioodpady aneb Co je vlastně bioodpad?

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Recyklace odpadů

Bioodpad, slupkyZákladní charakteritikou biodpadu je jeho schopnost rozkladu při aerobních či anaerobních podmínkách (za přístupu vzduchu či bez něj). Je tedy odbouratelný, čímž (při správném nakládání s ním) minimálně ohrožuje životní prostředí.

Bioodpad se může využít k dalšímu použití, např. jako kompost, hnojivo nebo bioplyn. Celkově se biodpad podílí v komunálních sféře 40ti až 60ti % objemu.

Recyklace odpadů na Liberecku

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Recyklace odpadů

Recyklace odpadů na Liberecku

Liberec je prvním městem v České republice, ve kterém se podařilo realizovat sběr separovaného odpadu prostřednictvím mateřských, základních a středních škol. Sběr separovaného odpadu organizuje již 15 let ZO ČSOP Armillaria ve spolupráci s DDM Větrník.

Nejdříve získávali žáci za nasbírané suroviny losy, které byly 2x do roka slosovány. Tento typ soutěže byl před třemi lety doplněn přesně cílenou a více motivující soutěží o nejlepší sběratele.

Další články...